FES16HTHE3/45
DIODE GEN PURP 500V 16A TO220AC
Seri / Aile Numarası
FES16HTHE3
FES16HTHE3/45 Hakkında
Vishay FES16HTHE3/45, 500V ters gerilim kapasitesine sahip 16A ortalama doğrultulmuş akım değerine sahip standart hızlı kurtarma diyotudur. TO-220-2 paketine sahip bu through-hole bileşen, güç kaynakları, invertörler ve anahtarlama devreleri gibi uygulamalarda AC'den DC'ye doğrultma işleminde kullanılır. Maksimum 1.5V forward voltajı ve 50ns reverse recovery time ile karakterize edilir. -65°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. Fast recovery özelliği nedeniyle anahtarlama hızının kritik olduğu uygulamalarda tercih edilmektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 16A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 500 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-2
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 500 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 16 A