FES16CT-E3/45
DIODE GEN PURP 150V 16A TO220AC
Seri / Aile Numarası
FES16CT
FES16CT-E3/45 Hakkında
FES16CT-E3/45, Vishay tarafından üretilen 16A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip genel amaçlı silikon doğrultma diyotudur. TO-220-2 paketinde tedarik edilen bu komponentin maksimum ters gerilimi 150V'tur. Fast recovery tipi diyot olarak 35 ns'lik reverse recovery time'ı ile hızlı anahtarlama uygulamalarında kullanılır. İleri yönde 16A akımda 975 mV düşüş gerilimi ile çalışır. -65°C ile +150°C arasındaki sıcaklık aralığında çalışabilen bu diyot, güç kaynakları, invertörler, motor sürücüleri ve indüktif yüklerin korunması gibi uygulamalarda yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 16A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 150 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-2
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 975 mV @ 16 A