FES16ATR
DIODE GEN PURP 50V 16A TO220AC
Üretici
onsemi
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
FES16ATR
FES16ATR Hakkında
FES16ATR, onsemi tarafından üretilen 50V 16A'lik genel amaçlı fast recovery diyotudur. TO-220-2 paketinde sunulan bu bileşen, hızlı anahtarlama uygulamalarında kullanılır. 35 ns reverse recovery time ile 200mA üzeri akımlarda 500ns'den daha hızlı tepki verir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, AC/DC güç kaynakları, motor sürücüler ve ters polarite koruması gibi uygulamalarda tercih edilir. Maksimum forward voltajı 8A'da 950mV, reverse leakage akımı 50V'da 10µA'dir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 170pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 16A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 50 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-2
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220-2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 8 A