F1857CCD1200
DIODE MODULE 1.2KV 55A
Seri / Aile Numarası
F1857CCD
F1857CCD1200 Hakkında
F1857CCD1200, Sensata Technologies – Crydom tarafından üretilen 1.2kV 55A kapasiteli diyot modülüdür. Ortak katot (Common Cathode) konfigürasyonunda tasarlanan bu doğrultucu diyot, 1200V reverse voltage uygulamalarında kullanılmaktadır. Standart recovery karakteristiğine sahip komponentin, ortalama doğrultulmuş akımı diyot başına 55A DC'dir. Chassis mount tipi kasa ile mekanik olarak sabitlenmekte olup, -40°C ile 125°C arasında çalışabilir. Forward voltajı 165A akımda maksimum 1.4V olan bu modul, yüksek akım doğrultma uygulamalarında, güç kaynakları, konverterler ve endüstriyel elektriksel devreler gibi alanlarda tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 55A (DC)
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 125°C
Package / Case Module
Part Status Not For New Designs
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package Module
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 165 A