EEF-CD1B100CR
CAP ALUM POLY 10UF 20% 12.5V SMD
Seri / Aile Numarası
EEF-CD1B100CR
EEF-CD1B100CR Hakkında
Applications General Purpose
Capacitance 10 µF
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Part Status Obsolete
Tolerance ±20%
Type Polymer
Voltage - Rated 12.5 V