DSR8F600P
DIODE GEN PURP 600V 8A TO-220AC
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
DSR8F600P
DSR8F600P Hakkında
DSR8F600P, Diodes Incorporated tarafından üretilen 600V/8A kapasiteli standart doğrultma diyotudur. Fast recovery tipi tasarımı 30ns reverse recovery time ile elektrik beslemesi, adaptörleri ve AC/DC konverter devrelerinde kullanılır. TO-220-2 through-hole paketinde sunulan bu komponent, maksimum 175°C junction sıcaklığında çalışabilir. 600V DC reverse voltaj dayanımı ve 8A ortalama doğrultulmuş akımı ile endüstriyel güç elektrotları uygulamalarında tercih edilen seçimlerdendir. 3.2V maksimum forward voltajı ile düşük enerji kaybı sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 22pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 8A
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case TO-220-2
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 30 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.2 V @ 8 A