DS70830AN80BGV
IC DS70830AN80BGV
Paket/Kılıf
112-LFBGA
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Connectivity EBI/EMI, FIFO, I²C, SCI, SSU, UART/USART
Core Processor SH-2
Core Size 32-Bit
Data Converters A/D 8x10b SAR
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 65
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type Internal
Package / Case 112-LFBGA
Part Status Last Time Buy
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Type ROMless
RAM Size 16K x 8
Speed 80MHz
Supplier Device Package 112-LFBGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V