DS3905U-020
IC DGTL POT 20KOHM 128TAP 10UMAX
Paket/Kılıf
10-uMAX/uSOP
Seri / Aile Numarası
DS3905U
DS3905U-020 Hakkında
DS3905U-020, Analog Devices tarafından üretilen 3-kanallı dijital potansiyometre entegre devresidedir. 20kΩ direnç değerine sahip 128 adımlı rheostat konfigürasyonunda çalışır. I²C arayüzü ile kontrol edilebilen, seçilebilir adres özelliğine sahip cihaz, non-volatile memory içererek ayarları kesinti sonrasında koruması sağlar. 2.7V-5.5V besleme voltajı aralığında çalışabilen, -40°C ile +85°C sıcaklık aralığında kullanılabilen bileşen, doğrusal davranış karakteristiğine ve 123ppm/°C sıcaklık katsayısına sahiptir. Surface mount 10-uMAX/uSOP paketinde sunulur. Ses cihazları, endüstriyel kontrol sistemleri ve kalibrasyonlu uygulamalarda kullanılan bu komponent şu anda üretim dışı (obsolete) durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Rheostat
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 20k
Supplier Device Package 10-uMAX/uSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 123ppm/°C
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V