DS1868S-50+
IC DGTL POT 50K 2CH 16SOIC
Paket/Kılıf
16-SOIC
Seri / Aile Numarası
DS1868S
DS1868S-50+ Hakkında
DS1868S-50+ elektronik olarak kontrol edilebilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ dirençli, 256 tap pozisyonlu ve linear taper özelliğine sahip bu entegre devre, Serial arayüzü üzerinden programlanabilir. 16-SOIC Surface Mount paketinde sunulan bileşen, 2.7V-3.3V ve 4.5V-5.5V besleme voltajlarında çalışır. -40°C ile 85°C arası işletme sıcaklık aralığında kullanılabilen bu potansiyometre, cascade pin özelliği sayesinde multi-channel uygulamalarında kullanılabilir. Ses kontrol devreleri, otomatic kazı ayarlama (AGC), kalibrasyonlu sistem uygulamaları ve analog sinyal kontrol gibi uygulamalarda tercih edilir. Volatil belleğe sahip olması nedeniyle güç kaybında ayarlar sıfırlanır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Memory Type Volatile
Features Cascade Pin
Mounting Type Surface Mount
Interface Serial
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Supplier Device Package 16-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.3V, 4.5V ~ 5.5V
Tolerance ±20%