DS1868S-050/T&R
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 16SOIC
Paket/Kılıf
16-SOIC
Seri / Aile Numarası
DS1868S
DS1868S-050/T&R Hakkında
DS1868S-050/T&R, Analog Devices tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometredir. 256 tap yapılandırması ile doğrusal (linear) dirençsel değişim sağlar. Serial arayüz üzerinden kontrol edilebilen bu entegre devre, iki ayrı potansiyometre devresini içermektedir. 2.7V ile 5V arasında çalışan ürün, -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında güvenilir işletim sunmaktadır. 16-SOIC yüzey montaj paketinde temin edilen komponent, 400Ω tipik wiper direnci ve ±20% tolerans özellikleriyle elektrik ve ses devrelerinde ses kontrolü, analog ayarlama ve kalibre uygulamalarında kullanılabilir. Volatile bellek tipine sahip olup, güç kaybında ayarlar silinir.
Configuration Potentiometer
Features Cascade Pin
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 16-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.3V, 5V