DS1868E-50+
IC DGTL POT 50K 2CH 20TSSOP
Paket/Kılıf
20-TSSOP
Seri / Aile Numarası
DS1868E
DS1868E-50+ Hakkında
DS1868E-50+ iki kanallı dijital potansiyometre entegresidir. 50kΩ dirençli değere sahip olup, 256 tap pozisyonuna sahiptir. Linear taper karakteristiği ile analog sinyalleri dijital kontrol ile ayarlamaya olanak tanır. 2.7V-3.3V ve 4.5V-5.5V beslenme voltajları destekler. Surface mount teknolojisi ile PCB'ye monte edilir. Volatile bellek tipine sahiptir. -40°C ile 85°C arasında çalışma sıcaklığında kullanılabilir. Ses amplifikatörleri, kazanç kontrolü, ses seviyesi ayarlaması ve diğer analog ayar uygulamalarında kullanılır. Halen üretim dışıdır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Supplier Device Package 20-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.3V, 4.5V ~ 5.5V