DS1868BE-050+
IC DGT POT 50KOHM 256TAP 20TSSOP
Paket/Kılıf
20-TSSOP
Seri / Aile Numarası
DS1868BE
DS1868BE-050+ Hakkında
DS1868BE-050+ Analog Devices tarafından üretilen, 50kΩ nominal değerine sahip 256 tap konumlu dijital potansiyometredir. Serial arayüz üzerinden kontrol edilebilen bu entegre, 2 adet potansiyometre devresi içerir ve volatile bellek tipine sahiptir. 20-TSSOP yüzey montaj paketinde sunulan bileşen, 2.7V-3.3V ve 5V kaynak gerilimi ile çalışabilir. Linear taper karakteristiğine ve 750ppm/°C sıcaklık katsayısına sahip olan bileşen, ses sistemi tasarımları, sensör kalibrasyonu, sinyal şekillendirme ve gain kontrolü uygulamalarında kullanılır. -40°C ile 85°C işletme sıcaklığı aralığında çalışan bileşen şu anda üretim dışıdır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Interface Serial
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 900
Supplier Device Package 20-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.3V, 5V