DS1867E-100+
Paket/Kılıf
20-TSSOP
Seri / Aile Numarası
DS1867E
DS1867E-100+ Hakkında
DS1867E-100+ entegre devresi, Analog Devices tarafından üretilen 2-kanal dijital potansiyometredir. 100kΩ dirençli yapısı ile 256 tap çözünürlüğü sunar. Serial arayüzü üzerinden kontrol edilebilen bu bileşen, non-volatile hafıza (NV memory) içerir ve daha sonraki cascade uygulamaları için cascade pin özelliğine sahiptir. Surface mount 20-TSSOP paketinde sunulan DS1867E, -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında çalışır. 5V beslenme gerilimi ile uyumludur. Wiper direnci tipik olarak 400Ω'dur. Lineer taper karakteristiği ile ses sistemleri, analog sinyal ayarlama devrelerinde ve kalibrasyonlu kontrol uygulamalarında kullanılır. ±20% tolerans ve 750ppm/°C sıcaklık katsayısı özellikleri vardır.
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 20-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 5V