DS1856E-020+T&R
IC DGT POT 20KOHM 256TAP 16TSSOP
Paket/Kılıf
16-TSSOP
Seri / Aile Numarası
DS1856E-020
DS1856E-020+T&R Hakkında
DS1856E-020+T&R, Analog Devices tarafından üretilen 20kΩ değerine sahip dijital potansiyometredir. I²C iletişim arayüzü ile kontrolü sağlanan bu bileşen, 256 tap seviyesi ile hassas direnç ayarlaması yapılabilir. Rheostat konfigürasyonuna sahip olan cihaz, iki bağımsız devre içerir. Non-volatile bellek teknolojisi sayesinde ayarlar kalıcı olarak saklanabilir. -40°C ile 95°C arasında çalışan bu bileşen, 2.85V ile 5.5V beslenme gerilimi aralığında kullanılabilir. Ses kontrol, ışıklı ekran parlaklığı ayarlaması, analog sinyal ölçeklendirme ve kalibre edilebilir filtre uygulamaları gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 20k
Supplier Device Package 16-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 50ppm/°C
Tolerance ±25%
Voltage - Supply 2.85V ~ 5.5V