DS1855X-050#T&R
IC DGTL POT 50KOHM 14FLIPCHIP
Paket/Kılıf
144-BGA
Seri / Aile Numarası
DS1855X-050
DS1855X-050#T&R Hakkında
DS1855X-050#T&R, Analog Devices tarafından üretilen 50kΩ değerinde dijital potansiyometredir. İki potansiyometre devresi içeren bu bileşen, I²C ara yüzü üzerinden adreslenebilir yapıya sahiptir. Non-volatile bellek ile depolanan ayarlar, güç kesintisinden sonra da korunur. 100 ve 256 dokunma (tap) seçenekleri sunarak lineer taper özelliğine sahiptir. Surface mount 14-WFBGA paketinde temin edilen bileşen, 2.7V ile 5.5V arasında çalışır ve -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında çalışabilir. 400Ω tipik wiper direnci ve ±20% toleransı ile ses cihazları, ölçüm ekipmanları, kalibrasyonlu analog kontrol sistemleri ve endüstriyel otomasyon uygulamalarında kullanılır. Bileşen üretimi sonlandırılmıştır (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 100, 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 14-WFBGA, FCBGA
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 14-FlipChip (2.11x2.34)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V