DS1844S-010+TR
DIGITAL POT, 4 FUNC, 1
Paket/Kılıf
20-SOIC
Seri / Aile Numarası
DS1844S
DS1844S-010+TR Hakkında
DS1844S-010+TR, Rochester Electronics tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometredir. I²C ve Serial arayüz desteğiyle endüstriyel kontrol sistemlerinde direnç değeri ayarlanması gereken uygulamalarda kullanılır. 10kΩ nominal dirençle, 64 tap pozisyonu ve seçilebilir adres özelliğine sahiptir. 2.7V-5.5V beslenme gerilimiyle çalışan ve -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında hizmet veren bu bileşen, sesli ekipmanlar, analog ölçüm sistemleri ve otomasyon cihazlarında yaygın olarak yer alır. Surface Mount pakette sunulan DS1844S, volatile bellek tipinde çalışır ve 250Ω tipik wiper direncine sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C, Serial
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 4
Number of Taps 64
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 250
Supplier Device Package 20-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V