DS1809Z-050
IC DGTL POT 50KOHM 64TAP 8SOIC
Paket/Kılıf
8-SOIC
Seri / Aile Numarası
DS1809Z
DS1809Z-050 Hakkında
DS1809Z-050, Rochester Electronics tarafından üretilen dijital potansiyometre entegre devresine ait bir bileşendir. 50kΩ dirençli ve 64 dokunma noktası (tap) ile lineer taper özelliğine sahiptir. Pushbutton arayüzü ile kontrol edilebilen, non-volatile bellek kullanan bu bileşen, yüzey montaj (8-SOIC) paketinde sunulmaktadır. 5V beslemeli olup, -40°C ile 85°C arasında çalışma sıcaklığına sahiptir. Wiper direnci tipik olarak maksimum 400Ω'dur. ±20% tolerans ve 750ppm/°C sıcaklık katsayısı ile karakterize edilen bu dijital potansiyometre, ses kontrol, brightness ayarı ve diğer analog ayar uygulamalarında kullanıldığı ancak şu anda obsolete durumda olup yerine yeni versiyonların tercih edildiğini belirtmek gerekir.
Number of Taps 64
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400 (Max)
Supplier Device Package 8-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 5V