DS1806S-100/T&R
IC DGTL POT 100KOHM 64TAP 20SOIC
Paket/Kılıf
20-SOIC
Seri / Aile Numarası
DS1806S
DS1806S-100/T&R Hakkında
DS1806S-100/T&R, Analog Devices tarafından üretilen 6 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal direnç değeri ile 64 tap konumuna sahiptir. Serial arayüzü ile kontrolü sağlayan bu bileşen, volatile bellek tipine sahip olup, 2.7V ile 5.5V arasında çalışır. Linear taper özelliğine ve cascade pin kabiliyetine sahip olan cihaz, -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Surface mount 20-SOIC paketinde sunulan komponentin wiper direnci tipik olarak 400Ω'dur. ±20% tolerans aralığında ve 750ppm/°C sıcaklık katsayısı ile belirlenen bu dijital potansiyometre, ses kontrol devreleri, kalibrasyonlu ölçüm sistemleri ve otomatik kazanç kontrolü uygulamalarında kullanılır. Not: Bu ürün artık üretilmemektedir (obsolete status).
Configuration Potentiometer
Features Cascade Pin
Interface Serial
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 6
Number of Taps 64
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 20-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V