DS1804U-010/T&R
IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8UMAX
Paket/Kılıf
8-uMAX/uSOP
Seri / Aile Numarası
DS1804U-010
DS1804U-010/T&R Hakkında
DS1804U-010 serisi, Analog Devices tarafından üretilen 10kΩ değerine sahip dijital potansiyometredir. Up/Down kontrol arayüzü ile çalışan bu bileşen, 100 tap konumunda ayarlanabilir dirençler sunar. Non-volatile bellek sayesinde ayarlanmış değerler kalıcı olarak saklanır. Surface mount 8-uMAX pakette sunulan komponent, 2.7V ile 5.5V arasında besleme gerginliğinde çalışmaktadır. Linear taper ve 400Ω tipik wiper direnci ile analog sinyal kontrol uygulamalarında, ses seviyeleri ayarlanması, kalibrasyonlar ve otomatik kazanç kontrolü gibi alanlarda kullanılır. -40°C ile 85°C arasında geniş sıcaklık aralığında stabil performans sağlar.
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 100
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 8-uMAX/uSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V