DS1803Z-100
IC DGTL POT 100KOHM 256TAP 16SO
Paket/Kılıf
16-SOIC
Seri / Aile Numarası
DS1803
DS1803Z-100 Hakkında
DS1803Z-100, Rochester Electronics tarafından üretilen 2-kanal dijital potansiyometredir. 100kΩ dirençle ve 256 tap çözünürlüğüyle doğrusal potansiyometre konfigürasyonunda çalışır. I²C seri haberleşme arayüzü ile kontrol edilebilen bu bileşen, adreslenebilir giriş özelliğine sahiptir. Gerilim kontrol, ses ses seviyesi ayarı, ışık şiddeti kontrolü ve kalibrasyonlu sistem parametrelerinin ayarlandığı uygulamalarda kullanılır. 2.7V ~ 5.5V besleme aralığında çalışır, -40°C ~ 85°C sıcaklık aralığında işletilir. Surface mount 16-SOIC paketinde sunulur. Volatil bellek tipinde olup, 400Ω tipik wiper direncine ve 750ppm/°C sıcaklık katsayısına sahiptir. Parça artık üretilmemektedir (obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 16-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V