DS1803E-100+T&R
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
DS1803E-100
DS1803E-100+T&R Hakkında
DS1803E-100+T&R, Analog Devices tarafından üretilen 2 devreli dijital potansiyometredir. 100kΩ dirençli yapısı ve 256 tap çözünürlüğü ile hassas direnç ayarlamalarına olanak sağlar. I²C arayüzü sayesinde mikrodenetleyiciler ve FPGA'larla doğrudan entegrasyon yapılabilir. Seçilebilir adresle 4 farkı cihaz aynı bus'a bağlanabilir. 2.7V ile 5.5V arasında çalışan bileşen, analog ses şiddeti kontrolü, sensör kalibrasyonu, yükleme dengeleme ve test ekipmanlarında kullanılır. Linear taper ve ±20% toleransiyla endüstriyel uygulamalara uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V