DS1803E-010
IC DGT POT 10KOHM 256TAP 14TSSOP
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
DS1803
DS1803E-010 Hakkında
DS1803E-010, Rochester Electronics tarafından üretilen 10kΩ dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ile kontrol edilen bu bileşen, seçilebilir adres özelliğine sahip olup 256 tap konumuna sahiptir. İki bağımsız potansiyometre devresi içerir. Surface mount 14-TSSOP paketinde sunulan DS1803E-010, 2.7V ile 5.5V arasında çalışan voltaj aralığında operation yapır. Tipik wiper direnci 400Ω'dur. -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında çalışabilen bu bileşen, lineer taper karakteristiği ile 750ppm/°C sıcaklık katsayısına sahiptir. Ses cihazları, ölçüm sistemleri, kalibrasyonu gereken profesyonel ekipman ve otomasyon uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bileşen üretimi durdurulmuş (obsolete) durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V