DS18030-100
IC DGT POT 100KOHM 256TAP 16DIP
Paket/Kılıf
16-PDIP
Seri / Aile Numarası
DS18030
DS18030-100 Hakkında
DS18030-100, Rochester Electronics tarafından üretilen 100kΩ dijital potansiyometredir. 256 tap çözünürlüğü ve I²C arayüzü ile endüstriyel ve tüketici uygulamalarında direnç değeri ayarlaması gereken elektronik sistemlerde kullanılır. 2 devre içeren komponent, seçilebilir adres özelliği sayesinde aynı I²C bus'ında birden fazla cihazın bağlanabilmesine olanak tanır. -40°C ile 85°C arasında çalışan bu potansiyometre, analog ses kontrol, sensör kalibrasyonu, LED ışıklılık ayarlaması ve ağırlıklı uygulamalarda dirençsel tuning için uygun bir çözümdür. 2.7V ile 5.5V arasında besleme gerilimine sahip cihaz, 16-PDIP paketinde sunulur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 16-PDIP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V