DS18030-050+
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 16DIP
Paket/Kılıf
16-PDIP
Seri / Aile Numarası
DS18030
DS18030-050+ Hakkında
DS18030-050+ iki kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ dirençten oluşan 256 tap ile ayarlanabilir direnç değerleri sağlar. I²C arayüzü üzerinden adreslenebilir konfigürasyon desteği sunar. Volatile hafıza tipi ile programlanabilir dirençli bölücü, attenüatör, kazanç kontrolü ve ses seviyesi ayarlaması gibi uygulamalarda kullanılabilir. Through-hole montajı için 16-PDIP paket tipi kullanılır. 2.7V ile 5.5V arasında beslenme gerilimi ile çalışır, -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında operasyon yapabilir. Wiper direnci tipik olarak 400Ω'dur ve ±20% toleransı mevcuttur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 16-PDIP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V