DS1667-010
DIGITAL RESISTOR WITH OP AMP
Paket/Kılıf
Seri / Aile Numarası
DS1667
DS1667-010 Hakkında
DS1667-010, Rochester Electronics tarafından üretilen dijital potansiyometredir. Dahili op-amp ile entegre olan bu bileşen, 256 dokunuş noktasına ve 10kΩ nominal direnç değerine sahiptir. Serial arayüz üzerinden kontrol edilebilen bileşen, cascade pin özelliğiyle birden fazla cihaz kaskad bağlantısını destekler. İki bağımsız devre içerir ve volatile bellek tipinde çalışır. 4.5V-5.5V arasında beslenmesi gereken bileşen, 0°C ile 70°C arasında çalışma sıcaklığına sahiptir. Wiper direnci tipik olarak 400Ω'dur. Ses ses kontrol, otomatik kazanç kontrolü, sensör kalibrasyonu ve analog sinyal ayarlama uygulamalarında kullanılır.
Configuration Potentiometer
Features Cascade Pin
Interface Serial
Memory Type Volatile
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V