DS1666S-100+T&R
ANALOG CIRCUIT, CMOS, PDSO16
Paket/Kılıf
16-SOIC
Seri / Aile Numarası
DS1666S
DS1666S-100+T&R Hakkında
DS1666S-100+T&R, Rochester Electronics tarafından üretilen CMOS tabanlı dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal direnç değeri ile up/down kontrol arayüzü (U/D, INC, CS) kullanarak 128 tap pozisyonunda direnci ayarlayabilir. Pseudo-logaritmik taper karakteristiği ile ses uygulamaları, ses seviyesi kontrolü ve hassas analog sinyal ayarlaması gerektiren devrelerde kullanılır. 5V beslemede çalışan, PDSO16 (16-SOIC) SMD paketinde sunulan bu bileşen, volatile bellek tipine sahip olup, güç kesildiğinde ayarlanmış değerleri korumaması nedeniyle dinamik kontrol uygulamalarına uygundur. -40°C ile 85°C arasında çalışabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Interface Up/Down (U/D, INC, CS)
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 350
Supplier Device Package 16-SOIC
Taper Pseudo-Logarithmic
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 5V