DS1666-100+
IC DGT POT 100KOHM 128TAP 14DIP
Paket/Kılıf
14-PDIP
Seri / Aile Numarası
DS1666
DS1666-100+ Hakkında
DS1666-100+ Analog Devices tarafından üretilen 100kΩ dijital potansiyometredir. Up/Down kontrol arayüzü (U/D, INC, CS) ile kullanıcı tarafından kontrol edilebilen 128 tap konumuna sahiptir. Volatile bellek tipi ile çalışan bu komponent, 5V işletme gerilimi ile çalışır ve -40°C ile +85°C arasında kullanılabilir. Pseudo-logarithmic taper karakteristiğine sahip olup, 350Ω tipik wiper direnci vardır. Through-hole montaj tipi ile PCB'ye doğrudan entegre edilebilir. Audio uygulamaları, ses seviyesi kontrolü, kalibrasyonlu ağırlık ve sinyaleme uygulamalarında kullanılır. ±20% tolerans ile üretilen komponent, 750ppm/°C sıcaklık katsayısına sahiptir. Harita kodu: Kullanım dışı (Obsolete).
Configuration Potentiometer
Interface Up/Down (U/D, INC, CS)
Memory Type Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 1
Number of Taps 128
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 350
Supplier Device Package 14-PDIP
Taper Pseudo-Logarithmic
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 5V