DS1267BE-100+
Paket/Kılıf
20-TSSOP
Seri / Aile Numarası
DS1267BE
DS1267BE-100+ Hakkında
DS1267BE-100+ Analog Devices tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ dirençli bu bileşen, 256 basamaklı (tap) ayarlama imkanı sunar ve serial arayüz üzerinden kontrol edilir. Linear taper karakteristiğine sahip olan bileşen, cascade pin özelliği sayesinde birden fazla chip'in seri olarak bağlanabilmesine olanak tanır. 5V beslemede çalışan DS1267BE, -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Volatil bellek tipi nedeniyle güç kaybında ayarlar kaybolur. Ses seviyesi kontrolü, ses işleme, analog sinyal ayarlama, kalibrasyonlu amplifikasyon ve hassas empedans eşleştirme uygulamalarında kullanılır. Surface mount 20-TSSOP paketinde sunulur.
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 900
Supplier Device Package 20-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 750ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 5V