DDZX5V6BQ-7
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23
Seri / Aile Numarası
DDZX5V6BQ
DDZX5V6BQ-7 Hakkında
DDZX5V6BQ-7, Diodes Incorporated tarafından üretilen 5.6V nominal gerilimli Zener diyottur. 300 mW güç kapasitesi ile voltaj düzenleme, aşırı gerilim koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. SOT-23-3 yüzey montajlı pakette sunulan bu bileşen, 11 Ohm maksimum empedans ve ±2.5% tolerans özelliğine sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. 2.5V ters kaynakta 500 nA sızıntı akımı ve 10 mA ileriye doğru akımda maksimum 900 mV ileriye gerilime sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 2.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 11 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23-3
Tolerance ±2.5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V