DDZX5V1BQ-7
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23
Seri / Aile Numarası
DDZX5V1BQ
DDZX5V1BQ-7 Hakkında
DDZX5V1BQ-7, Diodes Incorporated tarafından üretilen 5.1V nominal gerilime sahip bir Zener diyottur. 300 mW güç kapasitesine ve ±2% toleransa sahip bu komponent, voltaj regülasyonu ve over-voltage koruması uygulamalarında kullanılır. SOT-23-3 (TO-236) yüzey montaj paketinde sunulan diyot, -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Maksimum 17 Ohm impedans değeri ile 1.5V ters gerilimde 5 µA sızıntı akımı sergiler. Forward voltajı 10 mA'de 900 mV olup, güç kaynakları, analog devreleri ve dijital lojik devrelerinin korunması için tasarlanmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 17 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23-3
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V