DDZ5V1BQ-7
DIODE ZENER 5.1V 310MW SOD123
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
DDZ5V1BQ
DDZ5V1BQ-7 Hakkında
DDZ5V1BQ-7, Diodes Incorporated tarafından üretilen 5.1V nominal değerine sahip bir Zener diyottur. 310 mW güç kapasitesine ve SOD-123 yüzey montaj paketine sahip olan bu bileşen, voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. 17 Ohm maksimum empedans değeri ve ±3% tolerans ile, sabit voltaj referans noktalarının oluşturulması, fazlı akım koruması ve voltaj sınırlayıcı devreler gibi uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahip olan bu diyot, güvenilir ve uzun ömürlü performans sunar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 17 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 310 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±3%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V