D1050N14TXPSA1
DIODE GEN PURP 1.4KV 1050A
Seri / Aile Numarası
D1050N14TXPSA1
D1050N14TXPSA1 Hakkında
Infineon Technologies tarafından üretilen D1050N14TXPSA1, 1400V ters gerilim ve 1050A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip genel amaçlı diyottur. Standard recovery tipi diyot olarak 500ns üzerinde recovery süresine ve 180°C'ye kadar junction sıcaklığında çalışma yeteneğine sahiptir. 1V forward voltage karakteristiğine sahip bu komponent, DO-200AB (B-PUK) chassis mount paketinde sunulur. Güç kaynakları, AC/DC konvertörleri, inverterler ve indüstriyel doğrultma uygulamalarında kullanılır. Parça durumu obsolete olarak işaretlenmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 1050A
Current - Reverse Leakage @ Vr 60 mA @ 1400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 180°C
Package / Case DO-200AB, B-PUK
Part Status Obsolete
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 1000 A