CDBDSC5650-G
DIODE SIC 5A 650V TO-252/DPAK
Paket/Kılıf
TO-252-3
Seri / Aile Numarası
CDBDSC5650
CDBDSC5650-G Hakkında
CDBDSC5650-G, Comchip Technology tarafından üretilen Silicon Carbide (SiC) Schottky diyottur. 650V ters gerilim ve 5A nominal akım ile tasarlanan bu bileşen, yüksek hızlı doğrultma uygulamalarında kullanılır. Schottky teknolojisi sayesinde 0ns ters kurtarma süresi (reverse recovery time) sunarak anahtarlama kayıplarını minimize eder. TO-252 (DPak) paketinde sunulan komponentin maksimum ileriye doğru gerilimi 1.7V'tur. -55°C ile +175°C arasında çalışabilen bu diyot, güç kaynakları, invertörler, motor sürücüleri ve diğer güç elektroniği uygulamalarında kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 424pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 21.5A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 650 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package DPAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 5 A