CD0603-Z18
DIODE ZENER 18V 150MW 0603
Seri / Aile Numarası
CD0603-Z18
CD0603-Z18 Hakkında
CD0603-Z18, Bourns tarafından üretilen 18V nominal voltajlı surface mount zener diyottur. 0603 (1608 Metric) paket boyutunda tasarlanmış olan bu bileşen, 150 mW maksimum güç derecelendirmesine sahiptir. ±5% tolerans ile üretilen diyot, 14V'de 100 nA ters sızıntı akımı ve maksimum 50 Ohms impedansa sahiptir. -55°C ile 125°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. Voltaj düzenlemesi, aşırı voltaj koruması ve devre koruma uygulamalarında kullanılan bu zener diyot, kompakt elektronik tasarımlara uygun yüksek yoğunluklu PCB'lere monte edilebilir. Bileşen üretimden çekilmiş (Obsolete) durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 14 V
Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Part Status Obsolete
Power - Max 150 mW
Supplier Device Package 0603
Tolerance ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V