BZX8850S-C56YL
BZX8850S-C56/SOD882BD/XSON2
Seri / Aile Numarası
BZX8850S-C56
BZX8850S-C56YL Hakkında
BZX8850S-C56YL, Nexperia tarafından üretilen 56V nominal gerilime sahip tekil Zener diyotudur. SOD-882 (XSON2) kompakt yüzey montajlı pakette sunulan bu bileşen, 365 mW maksimum güç tüketimine ve ±5% voltaj toleransına sahiptir. 150°C'ye kadar çalışma sıcaklığında, 50 nA ters akım kaçağı ve 200 Ohm maksimum empedans karakteristikleri ile voltaj düzenleme, korumalı devrelerin tasarımında ve güç kaynakları gibi uygulamalarda kullanılır. 10 mA'de maksimum 900 mV ileri gerilim düşüşü göstermektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 39.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SOD-882
Part Status Active
Power - Max 365 mW
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V