BZX8850S-C2V2YL
BZX8850S-C2V2/SOD882BD/XSON2
Seri / Aile Numarası
BZX8850S-C2V2
BZX8850S-C2V2YL Hakkında
BZX8850S-C2V2YL, Nexperia tarafından üretilen 2.2V nominal değerine sahip düşük güçlü Zener diyotudur. SOD-882 (DFN1006BD-2) yüzey montajlı paketde sunulan bu bileşen, 365mW maksimum güç yutabilir ve -40°C ile +150°C arasında çalışır. Ters kaçak akımı 1V'te maksimum 4µA olan bu diyot, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. ±5% tolerans ile sağlanan bileşen, 100Ω maksimum empedans ve 900mV maksimum ileri voltaj (10mA'te) değerlerine sahiptir. Kompakt boyutu sayesinde yoğun devrelerde yer tasarrufu sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SOD-882
Part Status Active
Power - Max 365 mW
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.2 V