BZX8850S-C18YL
BZX8850S-C18/SOD882BD/XSON2
Seri / Aile Numarası
BZX8850S-C18
BZX8850S-C18YL Hakkında
BZX8850S-C18YL, Nexperia tarafından üretilen 18V nominal değerine sahip tekil Zener diyottur. SOD-882 (DFN1006BD-2) yüzey montajı paketinde sunulan bu bileşen, voltaj düzenleme ve koruma uygulamalarında kullanılır. 365 mW maksimum güç tüketimi, 50 nA ters yönlü kaçak akımı ve ±5% tolerans ile karakterizedir. 900 mV ileriye doğru voltaj düşümü (10 mA'da) ve 45 Ohm maksimum empedans ile elektrik devrelerinde voltaj referans noktası oluşturmak veya aşırı voltaj koruması sağlamak amacıyla endüstriyel, telekomünikasyon ve tüketici elektroniği uygulamalarında tercih edilir. -40°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklık aralığında güvenilir performans sunar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 13.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SOD-882
Part Status Active
Power - Max 365 mW
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V