BZX8850S-C12YL
BZX8850S-C12/SOD882BD/XSON2
Seri / Aile Numarası
BZX8850S-C12
BZX8850S-C12YL Hakkında
BZX8850S-C12YL, Nexperia tarafından üretilen 12V nominal gerilime sahip tekil Zener diyotudur. SOD-882 yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 365mW maksimum güç kapasitesine ve 25Ω maksimum empedansa sahiptir. Ters kaçak akımı 9.1V'de 50nA ile sınırlı olan bu diyot, 150°C'ye kadar çalışabilir ve ±5% tolerans ile üretilmektedir. Ön yönde 900mV (10mA'de) gerilim düşüşüne sahiptir. Voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. DFN1006BD-2 paketlemesi kompakt devreler için uygun bir seçenektir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SOD-882
Part Status Active
Power - Max 365 mW
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V