BZX884S-B68YL
BZX884S-B68/SOD882BD/XSON2
Seri / Aile Numarası
BZX884S-B68
BZX884S-B68YL Hakkında
BZX884S-B68YL, Nexperia tarafından üretilen 68V nominal değerine sahip tek kanallı Zener diyottur. SOD-882 (DFN1006BD-2) yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 365 mW maksimum güç dağıtabilir. 240 Ohm maksimum impedans (Zzt) ve 50 nA ters sızıntı akımı özelikleriyle gerilirim stabilizasyon uygulamalarında kullanılır. -40°C ile +150°C arasında çalışan bu diyot, 900 mV maksimum ileriye doğru gerilim düşüşü (10 mA'da) ve ±2.06% tolerans ile hassas voltaj referansı, over-voltage koruması ve voltaj regülasyon devrelerinde yer alır. Endüstriyel ve tüketici elektronik uygulamalarında düşük profilli yüzey montaj çözümü sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 47.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 240 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SOD-882
Part Status Active
Power - Max 365 mW
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Tolerance ±2.06%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 68 V