BZX85B5V1-TR
DIODE ZENER 5.1V 1.3W DO41
Seri / Aile Numarası
BZX85B5V1
BZX85B5V1-TR Hakkında
BZX85B5V1-TR, Vishay tarafından üretilen 5.1V nominal gerilimli bir Zener diyottur. DO-41 (DO-204AL) aksiyel paketlemede sunulan bu bileşen, 1.3W maksimum güç yönetebilir ve 1.5V'ta 1 µA ters sızıntı akımı sergiler. ±2% voltaj toleransı ile gemi edilir. -55°C ile 175°C arasında çalışır. Maksimum 10 Ohm empedansla karakterize edilen bu Zener diyot, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. Düşük ters sızıntı akımı sayesinde hassas devre tasarımlarında uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 1.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.3 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V