BZX84W-C56X
DIODE ZENER 56V 275MW SOT323
Seri / Aile Numarası
BZX84W-C56
BZX84W-C56X Hakkında
BZX84W-C56X, Nexperia tarafından üretilen 56V nominal zener gerilimi ile çalışan tekil bir zener diyottur. SOT-323 (SC-70) yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 275mW maksimum güç dağıtabilir. ±5% tolerans ile üretilen bileşen, 200 Ohm maksimum impedansa sahiptir. İleri yöndeki gerilim 10mA'de 900mV'dur. -40°C ile +150°C (junction) sıcaklık aralığında çalışır. Voltaj düzenleme, aşırı gerilim koruması ve denetim devrelerinde kullanılan bu zener diyot, özellikle düşük güç uygulamalarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SC-70, SOT-323
Part Status Active
Power - Max 275 mW
Supplier Device Package SOT-323
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V