BZX84C6V8LT3G
DIODE ZENER 6.8V 225MW SOT23-3
Üretici
onsemi
BZX84C6V8
BZX84C6V8LT3G Hakkında
BZX84C6V8LT3G, onsemi tarafından üretilen 6.8V nominal değerine sahip tekil Zener diyottur. SOT-23-3 (TO-236) yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 225mW maksimum güç dağıtım kapasitesine ve ±6% tolerans değerine sahiptir. 15Ω maksimum Zener impedansı (Zzt) ile kararlı gerilim referansı sağlar. -65°C ile 150°C arasında çalışan bu diyot, 4V'da 2µA ters sızıntı akımı ile karakterize edilmiştir. Voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması, gerilim referansı uygulamaları ve sinyal kesme devreleri gibi endüstriyel ve tüketici elektronik uygulamalarında kullanılır. Forward voltajı 10mA'da maksimum 900mV'dur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 225 mW
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance ±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V