BZX84C6V2LT1G
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3
Üretici
onsemi
Seri / Aile Numarası
BZX84C6V2
BZX84C6V2LT1G Hakkında
BZX84C6V2LT1G, onsemi tarafından üretilen 6.2V nominal gerilim değerine sahip bir zener diyottur. SOT-23-3 yüzey monte paketinde sunulan bu bileşen, 225mW güç kapasitesine ve maksimum 10 Ohm impedansa sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu zener diyot, voltaj düzenleme, referans voltaj uygulamaları ve aşırı voltaj koruması için kullanılır. ±6% tolerans ile üretilen komponentin reverse leakage akımı 4V'ta 3µA'dır. Kompakt tasarımı sayesinde yüksek yoğunluklu PCB tasarımlarında kullanılmaya uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 225 mW
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance ±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V