BZX84C5V6LT3
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3
Üretici
onsemi
BZX84C5V6
BZX84C5V6LT3 Hakkında
BZX84C5V6LT3, onsemi tarafından üretilen 5.6V nominal gerilime sahip tekil zener diyottur. 225mW güç derecelendirmesi ile entegre devrelerde voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. Surface mount SOT-23-3 paketinde sunulan bu bileşen, düşük ters kaçak akımı (1 µA @ 2V) ve 40 Ohm maksimum impedans karakteristiğine sahiptir. -65°C ile +150°C arasında güvenli çalışma sağlayan bu diyot, 5V sistem seviyesi koruması için yaygın olarak tercih edilir. Maksimum ±7% tolerans ile üretilmektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Power - Max 225 mW
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance ±7%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V