BZX84C3V3
ZENER SOT-23 3.3V 0.3W 5%
Üretici
DComponents
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BZX84C3V3
BZX84C3V3 Hakkında
BZX84C3V3, DComponents tarafından üretilen 3.3V nominal geriliminde bir Zener diyottur. SOT-23-3 (TO-236) yüzey montajlı paketinde sunulan bu bileşen, 300 mW güç kapasitesine sahiptir. ±5% tolerans ile üretilen bu Zener diyot, voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. -50°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığına dayanabilir. 1V'te 5 µA ters kaçak akımı ve 95 Ohm maksimum empedansı ile karakterize edilir. Güç kaynakları, hattı koruması ve voltaj referansı devreleri gibi pek çok elektronik uygulamada tercih edilen bir bileşendir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V