BZX84C24 TR
DIODE ZENER 24V 350MW SOT23
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BZX84C24
BZX84C24 TR Hakkında
BZX84C24 TR, Central Semiconductor tarafından üretilen 24V nominal voltajlı silikon zener diyottur. SOT-23 (TO-236-3) yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 350mW güç kapasitesi ile düşük güçlü uygulamalarda voltaj regülasyonu ve koruma sağlar. Maksimum 70 Ohm impedansı ve ±5% toleransla stabilitesi güvenilirdir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. 16.8V'de 50nA reverse leakage akımı ile çok düşük kaçak akıma sahiptir. Voltaj sabitleyiciler, regülatörler, çıkış koruma devreleri ve sinyal klipleme uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Aktif üretimde olan bu komponentin 10mA forward akımda 900mV maksimum forward voltajı vardır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 350 mW
Supplier Device Package SOT-23
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V