BZX84B36
ZenerD, 36V, 0.3W, 2%
Üretici
DComponents
Seri / Aile Numarası
BZX84B36
BZX84B36 Hakkında
BZX84B36, DComponents tarafından üretilen 36V nominal Zener gerilimi ile tasarlanmış tekil Zener diyottur. Surface mount SOT-23-3 (TO-236) paket tipi ile sunulan bu bileşen, 300mW maksimum güç dağıtımı kapasitesine ve ±2% toleransa sahiptir. 90 Ohms maksimum impedans değeri ile düşük kaynağa bağımlı gerilim düzenleme uygulamalarında çalışır. Ters sızıntı akımı 25.1V'de 50nA olup -50°C ile +150°C arasında çalışır. Gerilim düzenleyici devrelerde, aşırı gerilim koruması ve referans gerilim uygulamalarında kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.1 V
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance ±2%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V