BZX84B24LT1G
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3
Üretici
onsemi
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BZX84B24
BZX84B24LT1G Hakkında
BZX84B24LT1G, onsemi tarafından üretilen 24V nominal gerilim değerine sahip bir zener diyottur. SOT-23-3 (TO-236) yüzey montajlı paket içinde sunulan bu bileşen, 225mW güç kapasitesi ile çalışır. ±2% tolerans ile üretilen diyot, -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. 70 Ohm maksimum empedans ve 16.8V'ta 50nA ters sızıntı akımı özellikleriyle, gerilim referans devreleri, over-voltage koruması ve regülasyon uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. 10mA'da maksimum 900mV ileri gerilim düşüşü gösterir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 225 mW
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V