BZX84B18-HE3-18
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23-3
Üretici
Vishay
Seri / Aile Numarası
BZX84B18
BZX84B18-HE3-18 Hakkında
BZX84B18-HE3-18, Vishay tarafından üretilen 18V nominal voltajlı Zener diyottur. Surface mount SOT-23-3 paketinde sunulan bu bileşen, 300mW güç kapasitesine ve ±2% voltaj toleransına sahiptir. Ters diyotlama durumunda 12.6V'de 50nA sızıntı akımı ile karakterize edilir. -55°C ile 150°C arasında güvenilir çalışma sağlayan bu Zener diyot, voltaj regülasyonu, spike koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. Elektrik enerjisinin aşırı voltajlardan korunması gereken devre tasarımlarında standart seçimdir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23-3
Tolerance ±2%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V