BZX8450-C68VL
BZX8450-C68/SOT23/TO-236AB
Seri / Aile Numarası
BZX8450-C68
BZX8450-C68VL Hakkında
BZX8450-C68VL, Nexperia tarafından üretilen yüksek voltaj Zener diyotudur. 68V nominal Zener gerilimi ile güç kaynağı stabilizasyonu, voltaj regülasyonu ve aşırı gerilim koruması uygulamalarında kullanılır. Surface mount TO-236-3 (SOT-23) paketinde sunulan bu bileşen, 250mW maksimum güç dağıtımı kapasitesi, 50nA ters diyaklaşma akımı ve ±5% tolerans değerine sahiptir. 150°C'ye kadar çalışabilen bu diyot, 900mV ön kapanma gerilimi ile 10mA akımda belirtilmiştir. 240Ω maksimum impedans ile kararlı voltaj referansı sağlar ve analog/dijital devreler ile düşük güçlü endüstriyel uygulamalarında yaygın olarak tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 47.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 240 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package TO-236AB
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 68 V